A Budapest LAB új programján a már ismert és szeretett LAB-es programok tökéletes mixét kaphatod meg pár óra alatt – ez a StartLAB+. Szórakoztató önfejlesztő workshopok, StartLAB beszélgetés sikeres vállalkozóval és egyetemi közösségépítés. Az őszi session témája a Bukás nemzetközi világnapjához (október 13.) illeszkedően a kudarc – vagyis az, hogy miképp küzdjünk meg vele, hogyan fordítsuk a magunk hasznára és építkezzünk tovább belőle. Mert kudarcok mindig lesznek, a kérdés, hogy miképp kezeljük őket.
Garantáltan többhétnyi tudást sűrítünk be nektek egy délutánba, és még csak fájni sem fog. Sőt! 😊
Vegyél részt akár két workshopon, kapcsolódj be a networkingbe és találkozz, inspirálódj vendégünkkel az esti StartLAB beszélgetésen!
Időpont: 2024. október 10. 14:30-20:00
Helyszín: BGE Berzsenyi Campus (1087 Budapest, Berzsenyi utca 6.)
A program a BGE hallgatói és alumni közössége számára is nyitott!
Részletes program:
14:30-16:00
- Nem kell, hogy fájjon a visszajelzés! workshop
Visszajelzés e minden, amit annak hívunk? Ezen a workshopon megtanulhatod, mi a különbség a kritika, a vélemény, a bók és a visszajelzés között. Mert objektív visszajelzést adni nem könnyű. Szétválasztani az ítéleteinket, érzéseinket a tényektől nehéz, és nagyon sok gyakorlást igényel. A workshopon olyan eszközöket ismerhetsz meg, amelyek segítenek valódi visszajelzést adni, és jól kezelni a kapott visszajelzéseket – a munkában és a magánéletben is.
- Felállsz, elkerülöd, megfutamodsz vagy félrenézel? Megküzdési stratégiák a gyakorlatban workshop
Van, aki szerint a bukás óriási veszteség. Mások azt vallják, hogy bukás nélkül nincs siker. Vannak olyan is, akik nem is foglalkoznak az esetleges kudarcokkal, csak megpróbálják elfelejteni azokat, vagy összeszorítják a fogukat és mennek tovább. Ezen a workshopon megismerheted a létező megküzdési stratégiákat, azonosíthatod, hogy te miképp működsz egy ilyen helyzetben, és szükség esetén találhatsz egy számodra hatékonyabb stratégiát is.
16:15-17:45
- Csökkentsd a kockázatot, ismerd meg akihez beszélsz! workshop
Akár vállalkozásba, akár bármi másba kezdenél, fontos felmérni a kockázatokat, hiszen ezek felismerése és minimalizálása kulcsfontosságú a bukás esélyének csökkentésében. A kockázatkezelés egyik része az, hogy a célcsoportunkat meghatározzuk. A tevékenységünk célcsoportjának pontos meghatározása a kulcs a sikerhez vezető úton. Tölts el másfél órát azzal, hogy megismerd a speciális célcsoportokat és azok szükségleteit!
- Megoldásfókuszú hibakommunikáció – így tálald a kudarcot a főnököd, partnereid felé
Ez a workshop abban segít, hogy a hibákat ne kudarcként, hanem tanulási lehetőségként lássátok, és hatékonyan kommunikáljátok azokat a feletteseitek vagy partnereitek felé. Megmutatjuk, hogyan válhattok felelősségteljes, megoldásorientált szakemberekké, akik képesek a hibákból fejlődést kovácsolni. Konkrét stratégiákat sajátíthattok el arra, hogyan kezeljétek a nehéz helyzeteket, és hogyan építsetek bizalmat az érintettekkel, miközben pozitív változást indítotok el.
17:45-18:20
- Networking és pizza 😊
18:20-20:00
- StartLAB beszélgetés
Az esti StartLAB beszélgetés vendége Csillag Péter, a Starschema alapítója és Kövesdi Gábor, a Brancs alapítója. A Starschema adatelemző, adattechnológiával foglalkozó vállalkozás alapítója. Több évig építette startupját, olyan nagy márkák voltak ügyfeleik között, mint a Netflix, Facebook, Apple. 2022 év elején a Starschemat közel 13 milliárd forintért adták el. Ez egy igazi sikersztori, Péter mégis sokszor és őszintén beszél arról, hogy az út sosem egyenes. A Brancs, a magyar Kickstarter, pedig éppen a régiós terjeszkedésen dolgozik. Péter és Gábor ismerik egymást, Péter jelenleg a Brancs befektetője is.
Hallgassátok meg az ő sztorijukat sikerről és az ahhoz vezető (olykor kudarcos) útról, és kérdezzetek tőlük ti is! Kötetlenül, közvetlenül, őszintén!
Mivel a workshopok létszáma korlátozott, kérjük, jelöld be, hogy melyik programokon szeretnél részt venni. A regisztrációd akkor érvényes, ha arról visszajelzést küldtünk.